Kategoriler

Kurucumuzun Mesajı

1994 yılında kaliteli eğitimi daha çok çocuğa ulaştırmak ve dünya vatandaşı bireyler yetiştirmek amacıyla Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Başkanı Sayın Enver YÜCEL’in kurmuş olduğu Bahçeşehir Kolejlerinin bir bayrağını da Karabük’te dalgalandırmak için 2016 yılında yola çıktık. Anaokulundan üniversiteye uzanan bu yolda alanında uzman akademik kadrosuyla öğrencilerimizi 21. Yüzyıl becerileri kazanmış bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında ilkokulda çift dilli eğitim vererek öğrencilerimizin dil edinimlerini sağlıyoruz ,

Erken yaşta robotik kodlama eğitimi vererek öğrencilere zihinsel gelişim, problem çözme becerisi, işlerin planlanması, durumlar arası ilişki kurma ve yeni fikirler üretme konusunda gelişim göstermelerine olanak sunuyoruz , Kodlama diliyle erken çocukluk eğitimi döneminde tanışan Bahçeşehir Koleji öğrencileri, evrensel bir dil olarak gün geçtikçe önem kazanan kodlamaya hakim, projelerini hayata geçirebilen, algoritmik düşünme becerisi gelişmiş, üretken bireyler olarak ülkemizin geleceğini yazacak. Kodlama eğitiminin erken yaşta başlamasıyla ülkemize teknolojiyi takip eden değil üreten bireyler kazandırılması hedefleniyor. 

STEM ve MASTER 6 programları ile temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak düşündüğünü hayata geçiren bireyler yetiştiriyoruz, Bahçeşehir Kolejleri’nde uygulanan STEM eğitiminin amacı temel bilimlerin ortaya koyduğu kuramsal bilgileri alıp teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak, düşündüğünü hayata geçirebilen, hayata değer katacak ürünler ortaya koyabilen, 21. Yüzyıl becerilerine sahip bireyler yetiştirmek. Bahçeşehir Koleji lise eğitiminde proje bazlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, STEM odaklı eğitim anlayışını hayata geçirir. Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına hatta iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamaları hedeflenir. STEM Center’da projelerini hayata geçiren, MASTER 6 ile hayata artı değerlere hazırlanan, uluslararası ölçme ve değerlendirme denetiminde ingilizcelerini mükemmelleştiren, uluslararası eğitim programlarına katılarak vizyonlarını geliştiren Bahçeşehir Koleji öğrencileri farklı, yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak hayata donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını hayatları boyunca yaşar.

 

Öğrencilerimizin akademik başarılarını sosyal ve sportif faaliyetlerle taçlandırmak için ilkokulda BSK  (Bahçeşehir Sportif Koordinasyon) ile temelini attığımız sosyal sportif faaliyetlerimizi, ilkokul ortaokul ve lise kademelerinde açık ve kapalı spor salonumuz ve  yarı olimpik yüzme havuzumuz ile destekliyoruz,

Eğitimde yeni yaklaşımları misyon edinen Bahçeşehir Koleji, Rehberlik çalışmalarının öneminin arttığı günümüzde psikolojik danışma ve rehberlik çalışmalarının tüm unsurlarını tek çatı altında toplamak amacıyla kurulan KAREM ile tüm çalışmaların birbirini besleyerek ilerlemesi hedefleniyor. Tanıma Değerlendirme Gelişim, Kariyer Gelişimi, Global Education Center ve Anne Baba Okulu başlıklarını kapsayan KAREM; öğrenci, öğretmen ve ebeveyn olarak tüm unsurların ve süreçlerin veriye dayalı ve profesyonel olarak yürütülmesini sağlamak üzere hayata geçirildi.

 

Ortaokul ve lise kademelerinde öğrencilerin çalışma alışkanlıkları, kişisel planlamalarıyla becerilerinin gelişmesine katkıda bulunarak motivasyonlarının sürekliliğini sağlamak amacıyla geliştirilen mentörlük sistemini  uyguluyoruz,

‘Eğitimde dünya markası olma’’ vizyonumuz doğrultusunda topluma değer katacak yarının lider bireylerini yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Resim
Kurtuluş Mahallesi Gökdere Sokak no:2/1 Karabük Merkez
0370 415 68 78
karabuk@bahcesehir.k12.tr
www.karabukbahcesehirkoleji.com ©
X