Kategoriler

06.10.2020 tarihli HES Kodu Veli Mektubu

Değerli Velimiz,

Bahçeşehir Koleji yöneticileri ve Bahçeşehir Üniversitesinin değerli akademisyenlerinden oluşan “Bahçeşehir Koleji Bilim ve Danışma Kurulu” karar ve tavsiyeleriyle yeni normalde kampüs yaşamı konusunda örnek olmaya devam ediyoruz.

Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, tüm çalışanlarımızın ve siz değerli velilerimizin sağlığı bizler için her şeyden önemli. Bu kararlar doğrultusunda, kampüs girişlerinde HES kodu uygulamasına başladığımızı bilgilerinize sunarız.

Sağlık Bakanlığı tarafından kontrollü sosyal hayatta güvenliği en üst düzeye çıkarmak amacıyla yürürlüğe giren HES kodu, vatandaşların Kovid-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadıklarını güvenli şekilde paylaşmalarına ve salgının takibinde önemli bir yol alınmasına yarayan bir uygulamadır.

Eğitim öğretimi güvenle ve sağlıkla sürdürmek için aldığımız bu karar gereği, kampüslerimizi ziyaret edecek velilerimizin girişlerde güvenlik görevlilerimize HES kodlarını göstermeleri önemle rica olunur.

 

HES kodu nasıl alınır?

HES kodunuzu;

  • Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Hayat Eve Sığar Uygulaması”ndan,
  • SMS yoluyla veya
  • e-Devlet uygulaması üzerinden alabilirsiniz.

"Hayat Eve Sığar" mobil uygulaması üzerinden "HES kodu işlemleri" bölümüne girin. Ardından "HES kodu oluştur" butonuna tıklayın ve kod kullanım süresini seçerek kodunuzu oluşturun. “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden dilediğiniz sayıda kod üretebilirsiniz. Hangi kodu, hangi kurumla paylaştığınızın listesini görüntüleyebilir, dilerseniz iptal edebilir ya da yetkilerini kaldırabilirsiniz. "Hayat Eve Sığar" uygulamasını, Play Store ve App Store üzerinden cep telefonlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

SMS yöntemi ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. kimlik numaranızı, T.C. kimlik seri numaranızın son 4 hanesi ve paylaşım süresini (gün sayısı olarak) yazarak 2023'e SMS olarak atabilirsiniz. Paylaşım süresinin belirtilmemesi halinde kodunuzun süresi 1 yıl ile sınırlandırılır.

e-Devlet uygulaması HES kodu oluşturmak için; e-Devlet uygulaması üzerinden Sağlık Bakanlığı’nın HES Kodu Üretme ve Listeleme sekmesine giriş yaparak kodunuzu üretebilirsiniz. 

Sağlıklı günler dileriz,

Saygılarımızla,

Bahçeşehir Koleji

Özet
:
06.10.2020 tarihli HES Kodu Veli Mektubu
Kurtuluş Mahallesi Gökdere Sokak no:2/1 Karabük Merkez
0370 415 68 78
karabuk@bahcesehir.k12.tr
www.karabukbahcesehirkoleji.com ©
X